Українські Гіпсокартонні Системи
Про компанію Продукція ВиробництвоСертифікати Дилерська мережа Зворотній зв'язок Контакти

ІСТОРІЯ ГІПСОКАРТОНУПро гіпсокартон

Історія гіпсокартону

Застосування гіпсокартону
За свідченням істориків, вперше як будівельний матеріал гіпс використовувався ще в Давньому Єгипті в 3700 року до н.е. Єгиптяни обробляли, тобто штукатурили, ним стіни палат в знаменитих пірамідах. Подібні технології – обштукатурювання стін і стель – використовуються і до нашого часу. Також він використовувався греками, які чудово розумілися на будівництві. Сучасна назва – «гіпрос», яка означає «камінь, що кипить», – ця речовина одержала саме в Греції. Європа дізналася про гіпс вже в 15 столітті. Перша країна, яка почала застосовувати гіпс у будівництві та облаштуванні приміщень, була Франція.

Безумовно розвиток науки не стоїть на місці, і в наші дні майстри архітектурно-будівельних спеціальностей мають в своєму розпорядженні набагато більший асортимент матеріалів, що мають в своєму складі гіпс. Один з таких, порівняно молодих, матеріалів – гіпсокартон. Історія власне гіпсокартону розпочалася, на думку фахівців, 22 травня 1894 року в Америці. Саме цього дня американець Огаст Секкет одержав патент на новий будівельний матеріал, що раніше ніким не застосовувався, – лист завтовшки 5мм, який складався з 10 шарів паперу, склеєних між собою гіпсом. Ось цей новий будівельний матеріал і одержав назву гіпсокартонного листа або, простіше кажучи, гіпсокартону. Тоді ж Секкету був виданий патент на машину для виробництва будівельних листів.

Однак, це був ще не той вид гіпсокартону, до якого ми всі сьогодні звикли. У 1909 році Стефен Келлі одержав патент на новий вигляд будівельного матеріалу: лист, що складається з 2 шарів картону з гіпсом всередині. Трохи пізніше Кларес Утцман винайшов і запатентував «загорнений край». У такому вигляді новий будівельно-оздоблювальний матеріал розпочав свою подорож по країнах світу. Гіпсокартон досить стрімко почав витісняти з будівництва традиційну для того часу фанеру. Фахівці оцінили практичність і міцність цього нового винаходу. Почали з'являтися фабрики та заводи, що випускали гіпсокартонні листи. Матеріал економив зусилля будівельників, він дозволяв виконувати замовлення в коротший термін. Переваги гіпсокартону перед фанерою та дошкою дозволили йому стати основним матеріалом для оздоблення будівель.

В Європі так звана «біла революція» почалася в 1917 році, коли в Англії була відкрита перша європейська гіпсокартонна фабрика. Винахід поступово одержав застосування і в інших країнах, потрапивши і до Росії, де дуже швидко набув широкого поширення. А сьогодні будівельники вже не можуть уявити проведення робіт без застосування гіспокартону.